Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wirtualne Muzeum Prażmowa

Utworzono dnia 13.11.2023
Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy Pana Michała Kmiecika oraz Pani Joanny Grela powstało Wirtualne Muzeum Prażmowa.
Dziękujemy!!! Przede wszystkim za uszanowanie projektu Internetowe Muzeum Ziemi Prażmowskiej i pracy jaką wtedy włożyli pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów, uczniowie oraz inne osoby, które chętnie zaangażowały się w realizację projektu.
Zapraszamy do przeczytania kilku słów, napisanych przez Pana Michała Kmiecika o projekcie Wirtualne Muzeum Prażmowa.
"Dokładnie 10 lat temu, w 2013 roku, kilkudziesięciu uczniów prażmowskich gimnazjów, ówczesny wicewójt Maciej Michalski oraz Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów (koordynator śp. Natalia Krzaczek), stworzyli niezwykły projekt: Internetowe Muzeum Regionalne Ziemi Prażmowskiej.
Zebrano, zeskanowano, a następnie udostępniono na stronie internetowej mnóstwo zdjęć, pozyskanych głównie od mieszkańców gminy Prażmów. Strona zniknęła, jednak pamięć o tym projekcie nie.
Podczas rozmowy ktoś o niej wspomniał, ktoś się zainteresował, ktoś sprawdził w Internecie. Tak trafiliśmy do Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów, w której znaleźliśmy prawdopodobnie wszystkie zdjęcia pozyskane dziesięć lat temu.
Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce, w którym ponownie sukcesywnie upublicznimy zebrane wówczas materiały.
Chcielibyśmy abyście tworzyli je z nami. Zapewne, mimo ogromu pracy naszych uczniów, w Waszych domach znajdują się stare zdjęcia, których nikt poza rodziną nie widział. Na pewno macie do opowiedzenia mnóstwo historii, o swoich pradziadkach, dziadkach, rodzicach, a może o sobie. A może o Ryxach? W końcu to nie było aż tak dawno temu. Może o budowie "esełki" czyli linii kolejowej nr 12, a może ktoś z Was wsiadał do pociągu na przystanku Nowy Prażmów. Może ktoś pracował w SUR Prażmów, albo był członkiem tej spółdzielni. A może ktoś ma bilet na PKS z lat 90...
Powiedzcie nam o tym!"
Na stronie głownej, naszej strony internetowej znajduje się zdjęcie, które przekierowuje bezpośrednio na stronę Wirtualnego Muzeum Prażmowa.
Zapraszamy do udziału w Projekcie i obejrzenia dotychczasowych efektów!

Zdjęcie

Utworzono dnia 13.11.2023, 12:28

facebook

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 93

W tym miesiącu: 285

W poprzednim miesiącu: 437

Wszystkich: 16460

Academica