Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacja z listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 05.12.2023

Pozycja omawiana na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) to,” Życie Violette”. Była to jedna z lepszych książek o której rozmawialiśmy na naszych spotkaniach, o ile nie najlepsza.

Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu we wszystkich jego odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają się z aromatami herbaty, kwiatów i świeżo zebranych warzyw. Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć – pomimo poczucia przegranej, niewyobrażalnej tragedii i straty, która ją dotknęła.

Bohaterka jest opiekunką cmentarza. Dba o niego najlepiej jak potrafi, porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… Jest dobrym duchem tego miejsca. Violette wiele już słyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. I sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć ma nadzieję na nowe życie. Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.

Książka jest bardzo dobrze napisana, zachęcamy do jej przeczytania.

Zdjęcia

Utworzono dnia 05.12.2023, 10:09

facebook

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 108

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 393

Wszystkich: 16065

Academica