Ferie zimowe, relacja z drugiego tygodnia zajęć

Czas szybko mija i ferie niestety już za nami... W tym roku przez całe dwa tygodnie organizowaliśmy dla dzieci zajęcia w naszej bibliotece. Drugi tydzień ferii poświęcony był przygotowaniom do teatrzyku kukiełkowego pt. "Kopciuszek", oficjalne przedstawienie dla publiczności miało miejsce w czwartek. Rodzicom bardzo się podobało, a i dzieciom frajdę sprawiała gra aktorska.W minionym tygodniu obchodziliśmy też "Dzień Kubusia Puchatka" z pomocą dzieci wykonaliśmy wystawę tematyczną. Pan Mirek, który aktywnie pomagał nam w zajęciach zrobił z dziećmi maski karnawałowe z gazet i masy klejowej. Inne wykonywane place plastyczne to m.in. zakładki do książek oraz plan lekcji. Aby przybliżyć dzieciom kulturę i najważniejsze wiadomości kilku wybranych przez nas państw, pracowaliśmy z książka Grzegorza Kasdepke "Z piaskownicy w świat". Uczestnicy zajęć po przeczytaniu krótkich tekstów wykonały samodzielnie plakaty dotyczące wylosowanych państw. Następnie każda grupa podzieliła się z nami wykonaną pracą i zdobytymi informacjami. Na zakończenie ferii graliśmy w różnego rodzaju gry planszowe, które dzieci przyniosły ze sobą. Wszyscy bibliotekarze dziękują rodzicom i opiekunom dzieci, które uczestniczyły w naszych zajęciach za słowa uznania za naszą pracę i piękny dyplom, który otrzymaliśmy od dzieci i ich Rodziców.