Dzień Świętego Walentego 14 luty

Z okazji Dnia Świętego Walentego, który w tym roku wypada w niedzielę, przedstawiamy najpiękniejsze cytaty o miłości zamieszczone na kartkach książek dostępnych w Bibliotece w Prażmowie i Filii w Woli Prażmowskiej.

* Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.

Joanne Kathleen Rowling – Harry Potter i Insygnia Śmierci

*(…) prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.

"I wciąż ją kocham" Nicholas Sparks

*"Życie bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu"

"Ostatnia piosenka" Nicholas Sparks

*"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."

Paulo Coelho – Alchemik

*"Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku."

Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę