Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przedpremierowe spotkanie autorskie - Kamil Staniszek

Utworzono dnia 24.11.2021

23 listopada w OSP Wola Prażmowska odbyło się inspirujące spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem. Organizatorami była Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów oraz Gmina Prażmów. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ odbyło się dzień przed premierą najnowszej książki naszego gościa pt. "Pętla". Kamil Staniszek jest dziennikarzem, pisarzem, redaktorem naczelnym gazety "Kurier Południowy". Autor pierwszego piaseczyńskiego kryminału pt. "Kocia Morda" oraz jego kontynuacji pt. "Zemsta ma smak czerwieni". Fabuła tych książek osadzona jest w powiecie piaseczyńskim, dzięki czemu czytelnik może poznać nasze okolice. Najnowsza książka to nie kryminał, a powieść grozy.

Rozmowę z pisarzem prowadził Michał Kmiecik, który dzięki swoim pytaniom przybliżył uczestnikom zagadnienia, które autor poruszył w "Pętli". Pomimo iż książka klasyfikowana jest jako horror to porusza takie tematy jak depresja i samobójstwo. Autor, jak sam zaznaczył, jest to bardzo duży problem zwłaszcza teraz, w dobie pandemii i tym bardziej warto głośno o tym mówić. W powieści nie zabraknie również miłości. Jednym słowem jest to książka dla wszystkich, także dla tych którzy zazwyczaj unikają horrorów i grozy.

Widzowie mieli możliwość zadawania pytań. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć m.in jak długo zajmuje Panu Kamilowi napisanie powieści, w jaki sposób kreuje bohaterów i kto jest pierwszym recenzentem. Największy sentyment ma do swojego pierwszego kryminału "Kocia Morda", który wydał własnym nakładem. Słuchacze mieli mozliwość zobaczenia ilustracji z najnowszej książki których wykonawcą jest  Michał Loranc. Autor zdradził nam również, że ma już pomysł na kolejne dwie książki.

Na koniec spotkania był czas na zakup książek, autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Podsumowując było to spotkanie obfitujące w poczucie humoru, miłość do Piaseczna i lekki greszczyk grozy. Panu Kamilowi życzymy samych dobrych recenzji "Pętli".

Dziękujemy za zdjęcia Filip Szokalski Photography.

 

Zdjęcia - spotkanie autorskie z Kamilem Staniszkiem

Utworzono dnia 24.11.2021, 16:02

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 40

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 14

W poprzednim miesiącu: 321

Wszystkich: 5452

Zegar