O nas

Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów działa na terenie Gminy Prażmów. W jej skład wchodzi Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów w Prażmowie i Filia w Woli Prażmowskiej. Biblioteka jest samorządową instytucją kultury, działającą w obrębie krajowej sieci bibliotecznej. Wpisana jest do Rejestru Instytucji Kultury, prowadzonego przez Urząd Gminy Prażmów. Zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańcom gminy. Służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców, upowszechnianiu wiedzy i nauki oraz rozwojowi kultury. Biblioteka ma za zadanie: gromadzenie, opracowywanie, upowszechnianie i  udostępnianie zbiorów, pełnienie funkcji ośrodka informacji bibliotecznej oraz organizowanie imprez popularyzujących wiedzę, kulturę i czytelnictwo.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Academica