Biblioteczne obchody 1050 rocznicy chrztu Polski

Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów w Prażmowie dnia 14.04.2016r. brała udział w obchodach 1050 rocznicy chrztu Polski. Tego dnia w kilku bibliotekach powiatu piaseczyńskiego zorganizowano różnego typu zajęcia przypominające tematykę tego ważnego dla historii Polski wydarzenia.

Nasza biblioteka zaprosiła uczennice Gimnazjum im. Izabelli i Bronisława Ryxów w Prażmowie wraz z Panią Dorotą Witczak na spotkanie podczas którego powróciliśmy do wydarzeń z 966 roku. Podczas spotkania uczennice wykonały drzewo genealogiczne pt. "POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH 966 - 1066" oraz ułożyły puzzle przedstawiające  Dobrawę, Mieszka I i chrzest Polski namalowane przez Jana Matejkę. Aby propagować czytelnictwo wśród młodzieży, uczennice wraz z bibliotekarzami przeczytały na głos fragmenty powieści historycznej Karola Bunscha "Ojciec i syn". W trakcie spotkania wysłuchałyśmy hymnu "Tyś jest mój syn", który został skomponowany specjalnie na obchody 1050-lecia chrztu Polski.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wykonanego drzewa genealogicznego zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów w Prażmowie przy ul. F. Ryxa 53.