Warsztaty dla klas "0" pt. "Kocurowe opowieści"

W dniu 01.12.2017 r. (piątek) w Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów w Prażmowie, gościliśmy animatorkę warsztatów dla dzieci z Wydawnictwa Mamania. Na poranne zajęcia przyszły trzy grupy klas "0" dla których Pani Ania przygotowała moc atrakcji. Po krótkim zapoznaniu, dzieci posłuchały komiksu pt. "Zły Kocurek" Nicka Bruela na podstawie, którego odbyły się zajęcia. Po krótkim wstępie z lekturą uczestnicy spotkania wzięli udział w odgadywaniu zagadek, a także w detektywistycznej zabawie w rozszyfrowywanie "o kim mowa" przy kilku zaledwie podpowiedziach Pani. Dzieci mogły nadać głównemu bohaterowi książki imię, które potem animatorka odczytała od końca, czym doprowadziła dzieci do głośnego śmiechu. Oprócz zabaw słuchowych i ruchowych dzieci poznały zwyczaje i upodobania niesfornych kotów. Na koniec w nagrodę za wspólnie spędzony w bibliotece czas - wszyscy uczestnicy dostali kolorowe zakładki, od pań bibliotekarek - odblaski, zaś pani wychowawczyni każdej klasy - egzemplarz książki "O Złym Kocurku" - celem zapoznania się z dalszymi przygodami psotnego kota.