Wykład o Józefie Piłsudskim

W dniu 16.11.2017r. na okoliczność wspomnień obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów zaprosiła pedagoga, kulturoznawcę, pisarza i krytyka literackiego w jednej osobie pana Jarosława Górskiego, który swoim wykładem przybliżył młodzieży historyczną postać Józefa Piłsudskiego. Przypomniał jego młodzieńcze lata, wychowanie na wzór prawdziwego patrioty, a także nawiązał do pasji twórczością Juliusza Słowackiego. Inspiracja literacka młodego Piłsudskiego i zryw walki o wolną Polskę, była akcentowana w każdym spisanym przez niego utworze.W dystyngowany i realny sposób opisywał obraz uwielbianej przez siebie ojczyzny. Wykład był rzeczowy, ciekawy i nagrodzony oklaskami.