Spotkanie autorskie z Panem Janem Kazimierzem Siwkiem

W dniu 06.11.2017r. gościliśmy w Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów w Prażmowie znanego i lubianego – szczególnie przez dzieci - autora książek  Pana Jana Kazimierza Siwka.

Od wczesnych godzin rannych swoim bajaniem  uwodził najpierw klasę pierwszą, potem drugą i trzy kolejne klasy trzecie. Autor opowiedział dzieciom o dość bogatym dorobku swojej twórczości, a dzieci dopytywały skąd czerpie swoje pomysły i od kiedy zaczął swoją przygodę z pisaniem w tak humorystyczny i zabawny sposób.

Swoją pasją literacką przekonał nie tylko młodego odbiorcę, ale również panie nauczycielki, dla których specjalnie wybrał na to spotkanie utwór: „Trzy róże”, opowiadający o wdzięczności i trudzie w edukowaniu młodego pokolenia.

Nas tu wszystkich zgromadzonych w przezabawny sposób oczarował wierszami: „Jaś Ananas”, „Tu telewizja”, Plociucha”, „Chrząszcz Szczebrzeszyński”.

W towarzystwie i z pomocą Cioci Pluszak, autor w aktywnej formie zachęcił dzieci do odgadywania, zagadek, rymowanek o różnym poziomie trudności: za trzy piegi, za pięć piegów i najtrudniejszych – za dziesięć piegów. Za udział w zabawie uraczył dzieci słodkościami i ciepłym uśmiechem.

Apetyt do zabawy rósł w miarę jedzenia. Znaleźli się nawet ochotnicy do przeczytania kilku dość trudnych w wymowie utworów. Za ich piękną recytację uczestników nagrodzono gromkimi brawami.

Czas mijał szybko. Wszyscy w podzięce otrzymali od autora pamiątkowy wpis z autografem.

Nam bibliotekarkom na pożegnanie w swojej książce autor napisał tak:

„Niech wam moja Andersenia

Chwilę marzeń uprzyjemnia

Czytać warto, marzyć warto

Bo od tego się pięknieje i mądrzeje”