Latarnicy w Gminie Prażmów

Biblioteka Publiczna Gminy Prażmów bierze udział w Projekcie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenia ?Miasta w Internecie? - ?Polska Cyfrowa Równych Szans?, który ma na celu edukację cyfrową Polaków z pokolenia 50+.

Projekt realizowany jest przez Latarników Polski Cyfrowej ? wolontariuszy, animatorów, lokalnych liderów, których zadaniem jest wprowadzenie osób dorosłych w cyfrowy świat w lokalnych środowiskach. Na terenie Gminy Prażmów działa trzech ?Latarników?:

Anna Antczak ? wolontariusz, mieszkanka Jaroszowej Woli

Ewa Tomeczek ? pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów Filia w Woli Prażmowskiej

Natalia Krzaczek ? pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Prażmów w Prażmowie.

Osoby te przeszły specjalne szkolenie i uzyskały certyfikat uprawniający do prowadzenia zajęć w zakresie podstawowej obsługi komputera i Internetu.

Pierwsze spotkanie w ramach Projektu odbyło się 27.09.2012 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów Filia w Woli Prażmowskiej. Spotkanie prowadziła Pani Anna Antczak ? Latarnik wolontariusz.

Szczegółowe informacje pod numerami telefonów: (22) 736-28-16 / (22) 736-18-53 oraz osobiście w Bibliotece Publicznej Gminy Prażmów w Prażmowie oraz Filii w Woli Prażmowskiej.

Więcej: www.facebook.com/polskacyfrowa